Maijs dravā


Šogad pavasaris ir interesants. Bitēm vajadzēja jau nest nektāru un ziedputekšņus, bet tagad “jāķer” saimes, kurām degviela iet uz beigām un jāpiebaro. Pagājušonakt -5C, šonakt kaut kas līdzīgs, bet jau no rītdienas paliek siltāks un paašreizējās laika prognozes izskatās pēc- “mēs jau sen to bijām pelnījuši”.
Tas, ka maija sākumā naktīs ir salnas nav liels retums, bet tāds sniegs, kāds uzsniga naktī no 9 uz 10 maiju, paliks atmiņā.

Ziemassvētku bildes maijā.

Betijai un man ir vienāda sejas izteiksme.

Vakars pirms sniega.

Kļava jau ziedos.

Daugavas liliju dobe.

Pirms sala un sniega bija pāris jaukas dienas, kad varēja strādāt pie bitēm. Šeit Anatolicas māte, mātes dēj intensīvi un galms par māti cītīgi rūpējas. Šī līnija šogad būs tranu saimes stacijā.

Tas, ka nāk sniegs un sals bija zināms. Bija grūti pieņemt lēmumu, jo daudzas saimes jau stipras. Kādām 80 uzsviedu magazīnas, jo bitēm kaut kur ir jāpaliek. Spēcīgām saimēm papildus telpu nav problēmu apsildīt, tikai “kurināmā” – barības patēriņš pieaug.


Pavasara ziedi ir zelta krāsā un vērtē.

Parādīsim konkurentam mēli! 🙂

Bišu mātes tikušas pie savas mājas. Šim pasākumam gatavojos jau ilgāku laiku, jo māšu audzēšanas apjomi pastāvīgi pieaug, mātes dodas gan pa visu Latviju, gan ārzemēm. Jāmēģina darbus efektivizēt un to grūti izdarīt bez piemērotām telpām. Tagad Bišu Māšu Mājā notiks gan potēšanas darbi, gan atradīsies māšu inkubatori, gan mātes tiks iepakotas pārsūtīšanai.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s