Ābeļziedu laiks mežā


Šogad ābeles tik baltas, baltas. Pat ja sārtas, tik un tā baltas. Baltas, smaržīgas un sanošas- pilnas ar bitēm. Ābeles gan ceļu malās, gan privātmāju dārzos, pie skolām un komercdārzos. Ābeles vecās mājvietās un lauku vai mežu malās. Ābeles mežos.

Man ir sapnis izlidot ar gaisa balonu un paskatīties uz mājām no augšas. Noteikti skaistākais laiks šim lidojumam būtu ābeļziedu laikā, kad visapkārt meži, priežu un egļu tumšais zaļums kopā ar bērzu salātzaļo (vai salātu bērzzaļo). Un šo mežu, šī zaļuma vidū- ābeļziedu baltais- mani “Stendi” ābeļziedos.

Saka, ka Veļu laikā senči nākot ciemos. Gribētos, lai viņi atnāktu arī ābeļziedu laikā, lai apskatītos un papriecātos par šo skaistumu. Par ābelēm, kuras arī viņu stādītas. Par dārzu, kurā zeme sviedriem slacīta, lai to atkarotu mežam un iekoptu.

Saka, ka tikko kas tiek pateikts- ietērpts vārdos, tas ir zudis. Nav iespējams izteikt vārdos šo skaistumu, noskaņu, smaržu… Varbūt arī nofotografējot tas ir zudis, jo nevar fotogrāfijā visu šo skaistumu un noskaņu notvert? Mirkļa skaistums.

“Burtnieku ziemas” kā kupenas.


Ābeļziedi katrai šķirnei ir dažādi. Šeit ziedlapiņām ir skaists sārts dzīslojums. Varbūt tas ir kāds kodēts raksts, tāpat kā Lielvārdes jostai.

Šeit liekas, ka bite dzīvojas pa baltiem palagiem.

Arī zirneklītis vēlas piedalīties.

Karoga masts izskatās it kā objektīvs būtu ieskrāpēts. Vai arī ka uz tā uzsprausts mākonis.

Šī ābeles aug pie pašas mājas un tā ir “vasaras” ābele. Katrā zarā sava šķirne un visi vasaras āboli – “Oranie”, “Kovaļenkovskoje”, “Konfetnoje”, “Majoru saldais”, “Early July” un šogad uzpotēju (labi ieskatoties potējumu var pamanīt) “Jelgavas vasaras”.

Vēl tikai pāris bildes no komercdārza, uzņemtas 11km no mājām, Ugālē. Arī tur ābeles pilnos ziedos.

Šogad zied un medo ozoli. Bite ozolu ziedos.

 

3 comments

  1. Ieejot veikalā ar domu “gribas kaut ko garšīgu…”, reti kurš iedomājas par medu. Kārumu nišu medus ir zaudējis. Par medu atceras tad, kad tek deguns un rūgtajai zāļu tējai vajag piegrūst kaut ko klāt, lai to vieglāk dabūtu lejā pa sāpošo kaklu. Tāds ir pircējs vidējais, veidojot noietu vidējo. Pircējam virs vidējā, medus ietilpst uztura/dzīves filozofijā. Šis pircējs medu veikalā nepirks, jo noteikti būs atradis savu dravnieku. Abpusējs ieguvums – pircējam kvalitatīvs medus, dravniekam – labs noņēmējs. Šo noieta veidu grūti ielikt skaitļu rāmjos. Pircējiem beidzot vajadzētu saprast, ka pērkot Latvijas medu, netiek atbalstīts tikai konkrētais dravnieks, bet tajā pašā brīdī jūs atblstat Latvijas dabas daudzveidību, palīdzat celt ražu kultūraugu (griķi, rapši, augļkoki u.c.) audzētājiem utt. Momentā jūsu daži eiro par medus burciņu vairākkārtīgi sareizinās Latvijas ekonomikā.

    Dravošana ir smags, nenovērtēts darbs. Tā pat ir arī ar medu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s