Jaunais medus


“Kvalitāte ir tad, kad atpakaļ nāk nevis prece, bet klients” (Hermanis Tīce, 1837-1907)

Tīce bija vācu uzņēmējs, “Hertie” veikalu ķēdes dibinātājs. Patiesas atziņas, klasika, ir aktuālas visos laikos – vai tā būtu Senā Roma, viduslaiki vai 21. gadsimts. Arī dienas citāts liekas tik “svaigs”, ka tas varētu būt radies nupat, lai arī tas izteikts pirms vairāk kā 100 gadiem.

Citātā vienā teikumā ir pateikta arī dravnieku “tirdzniecības politikas”  “sāls” – tikai panākot to, ka klienti ir apmierināti un atgriežas, kad burciņas tukšas, ir iespējams veiksmīgi ilgtspējīgi nodarboties ar dravniecību (ja vien neražo tikai pašpatēriņam vai tikai pārdošanai vairumā).

jaunais_medus_1
(Viens no pirmajiem šajā gadā atvākotajiem rāmīšiem)

Šogad jaunais medus ir vēlu. Viss gan ir relatīvs. Dravniecības sākuma posmā man vienmēr pirmais medus bija pēc Jāņiem, bet pēdējie gadi bija izlutinājuši ar agru meža ienesumu maijā un jūnija sākumā. Rapšos vākto medu gan šogad varēja dabūt jau jūnija sākumā, bet runājot ar dravniekiem ( ne tikai no Kurzemes), kuru saimes stāv mežā, aina bija viena – aukstais laiks maijā un jūnija sākumā nebija labvēlīgs un ienesums no meža vājš.

Toties aveņziedu laikā Dabasmāte uzsmaidīja un kompensēja pēdējos divos gados izpalikušo ienesumu no meža avenēm. Aveņu “lauki” – izcirtumi, stigas un meža noras bija pilnas ar bitēm, garā diena ļāva strādāt un bites lidoja pēc nektāra pat līdz desmitiem vakarā.
Avenes šogad sāka ziedēt 7-8.06 un ziedu laiks ievilkās pēc Jāņiem. Saulainās vietās noziedēja ātrāk, ēnainākās ielās vēlāk – tas padara ienesumu garāku. Gan jau ienesums bijaj ne tikai no avenēn – jūnijā ir daudz ziedu. Vismaz vienā novietnē medus dažām saimēm bija ļoti viskozs un dzeltens. Tik viskozs, ka grūti nāca laukā no šūnām un pilnībā izsviest nevarēja. Tātad bijis arī meža izsvīdums.
Pārējais ir medus ar lielu meža aveņu īpatsvaru – gaiši dzintarains un maigs, ar tipisku aromātu un garšu. Varētu to nosaukt par medu ar “bērnības garšu” – atceros, kad krāsojām virtuvē grīdu, pāris dienas virtuvē nevarēja iet un gatavot (tajā laikā grīdaskrāsa žuva ilgi) un vienīgais ēdiens bija piens, baltmaize un medus. Kad pagaršoju medu, iešāvās prātā šī skaistā bērnības vasara.

Medus no 14.o7 pieejams šādos iepakojumos un cenās

3 litru (4.2kg) platmasas spainītis – Ls 12.00
1 litru (1.4kg) plastmasas spainītis – Ls 5.00
920ml (1.2kg) stikla burka – Ls 4.50
400ml (550g) stikla burka – Ls 2.30

P.S. 14.10.2009 – jaunas medus cenas!

Vēlāk būs pieejami arī citi iepakojumi.

Par piegādi lūdzu zvanīt – t. 28630031 vai sūtīt e-pastu uz mellifera@inbox.lv Pieredze rāda, ka vairumā gadījumu piegādi Rīgā ir iespējams raiti noorganizēt.

Par medu kādā garā ziemas vakarā vēlos uzrakstīt rakstu, kura nosaukums varētu būt “Īsais padomnieks Vinnija Pūka sekotājiem jeb kā pareizi pirkt medu”.
Pagaidām nedaudz par medu var palasīt šajā ierakstā – http://dravnieks.lv/2008/07/17/miti-par-medu/
Par aveņu medu var izlasīt arī senajā ierakstā (kuru,diemžēl, blogs.lv ir gan saturiski “apgraizījis” (titulbildi un ievadrakstu), gan dizainiski izmainījis, gan reklāmas salicis – http://dravnieks.blogs.lv/2006/06/21/avenu-medus/

Vēl tikai nedaudz bilžu no pavisam neseniem laikiem.
jaunais_medus_2
Lai jūs nemaldina medus tumšā krāsa. Spainī tas izskatās tumšs,jo daudz, bet burciņā pildīts – gaiši dzintarains.
jaunais_medus_3

Par lupīnām arī var palasīt divos ierakstos. Šogad atkal tapušas dažas jaunas fotogrāfijas.
Bite_lupiinaa

Novietne pie lupīnām
stropi_lupiinaas

Šī pati novietne nedaudz agrāk un tuvāk
stropi_junija_sakumaa

Šis putniņš savijis ligzdu paksī. Oliņas bija izteikti zaļganzilas ar punktiņiem (steigā nenofotografēju). Pāris nedēļas nepaskatījos un pagājušonedēļ putnu mazuļu jau pilna ligzda- kā šprotes bundžā (izšķīlušās visas 5 oliņas).
putnini-1
Vēlāk jāpaskatās putnu noteicējā. 🙂

9 comments

  1. tiešām kā šprotes. 😀
    svētdien bites gāja ārā pat pēc 9 vakarā un pa sīku lietu. tā arī nesapratu, dravā ķiršus ēdot, kas noticis.

  2. Varbūt labs ienesums un centās to izmantot. Smidzinošs, pārejošs lietus tad netraucē. Tāpat, ja otrā dienā gaidāms slikts laiks, bites lido vēlu – cenšas iespēt to, ko nākamajā dienā nevarēs.
    Siltā vasaras vakarā ēst dravā ķiršus- tas ir ekskluzīvi! 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s