Dārza stādīšana 2005


“Draugi ir tie, kuri mūs labi pazīst un neraugoties uz to, turas pie mums” (Marija von Ebnera-Ešenbaha) 🙂

Ir ne tikai putnu vērošanas laiks, kā minēts iepriekšējā ierakstā, ber arī riepu laiks. Tā kā no biškopības brīvajā laikā nodarbojos ar riepu lietām :-), tad īpaši daudz brīvā laika, no kura daļu varētu veltīt ierakstu veikšanai, nepaliek. Tāpēc ieraksts pavisam īss.

Pirms diviem gadiem- oktobra pirmā puse, bija arī stādīšanas laiks.  Šogad jau “pirmā raža”, bet kā jau iepriekšpēdējā ierakstā rakstīju, bez draugu un radu palīdzības šis dārzs vairāk nekā divapus hektāru platībā nebūtu iestādīts. Tas bija ļoti saspringts un darba pilns laiks, tomēr ietverts jaukā talkas atmosfērā.

Fotogrāfijā gan redzama tikai daļa no palīgiem, tā bija pirmā stādīšanas diena, ļoti interesanti laika apstākļi, samērā silts, saulains, bet ik pa brīdim uznāca vējabrāzmas un lietusgāzes. Fotogrāfija uzņemta ar analogo fotoaparātu un vēlāk ieskanēta no bildes, tajā, tāpat kā visās citās fotogrāfijās šajā dienasgrāmatā, nav veikti uzlabojumi, tā tiešām arī bija- kamēr dārzā spīdēja spoža saule, pamale bija zili melna, bet no mācītājmuižas skursteņa uzziedēja varavīksne. Kad mākoņi atnāca līdz dārzam, lieti noderēja lietusmēteļi.
darza_stadisana.JPG

Interesanti bija paskatīties, kas bijis aktuāls pirms gada. http://www.dravnieks.blogs.lv/lapa/4/ -2006.gada 11.oktobra ieraksts “Latvijas akāciju medus un gruzīnu vīni”. Tēma joprojām aktuāla, “liepziedu” medus piedāvājums nav samazinājies, nesen viena cienījama biškopja veikalā redzēju arī “ābeļu-ozolu” medu, kā arī “aveņu” medu, kurš gan krāsas ziņā, gan pēc smaržas galīgi neatbilda aveņu medus raksturojumam un tādam, kādu mēdz ievākt (diemžēl ne šogad) manas bites. Zinu ka LBB grasās noteikt škirņu standartus, lai šādus gadījumus samazinātu. Tā kā, cienījamie medusēdāji, ja šos noteikumus pieņems, tad varbūt Latvijas apelsīnu medu, kā nosolījos ierakstā, man neizdosies ievākt.  🙂 🙂

Starp citu, medusšķirnēm vajadzētu veltīt kādu ierakstu, pie tam pavisam nesen uzgāju ļoti interesantu šveiciešu brošūru par šo tēmu. Solīt gan laikam nevajadzētu, neesmu uzrakstījis pat “Ieziemošanas atskaņas Nr.2” un liekas, ka tajā būs tikai fotogrāfijas 🙂

3 comments

  1. Sveiki!
    Es shopavasar velos iestaadiit paaris abeliites un gribeju uzinaat kaa jaunaas aabeliites aizsargaat no mezha zveerinjiem jo dziivoju mezhaam pa vidu :)? Varbut varat ieteikt kaadu adresi vai informaaicju par sho teemu. Paldies

  2. Meža vidū nosargāt ābeles nav viegli. Visefektīvākais ir žogs- vismaz 2 metri, jo brieži lec pāri pat 2 metriem. Žogs ir dārgs un vēls viens mīnuss- pats esi nožogojumā. Un dēļ pāris ābelītēm tādas izmaksas un neērtības….
    Stumbrus ziemā var pasargāt ar egļu skujām. Jauniem kokiem ir nopērkami plastmasas aizsargi (kādreiz nofotografēšu). Var kokus apsmērēt ar ziedi, ko mežsaimnieki izmanto jaunaudzēs koku aizsardzībai. Nestādi pundurus vai puspundurus, bet uz liela auguma potcelmiem. Esi gatavs, ka apakšējos zarus zvēri nograuzīs arī tad, kad koki lieli. Stādi 3x vairāk koku kā vajadzīgs, ja iespējams. Daļa tāpat neizaugs- brieži, ūdensžurkas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s