Jauna burtnīca


“Visu veco, ciktāl tas ir pelnījis, mums ir jāmīl, bet jādzīvo mums ir ar jauno.”
(Teodors Fontēns, 1819-1898)

Lai arī Fontēns neko nevarēja zināt par blogošanu un vēl mazāk par dravnieka dienasgrāmatu („nekad nesaki nekad”, Leonardo da Vinči esot uzzīmējis helikopteru un Žils de Verns aprakstīja zemūdeni), šis viņa citāts ir kā naglai pa galvu.:)

Ir pienācis laiks pārmaiņām.
Pēc vairāk nekā gada Dravnieka dienasgrāmatas rakstīšanas (blogošanas, emuārēšanas vai kā tur pareizi „jaunlatviešu” valodā) blogs.lv piedāvātajā vietnē, esmu izlēmis nomainīt „burtnīcu”. Ne gluži tāpēc, ka vecā pilna…
Pēdējā laikā blogs.lv darbība noritējusi ar pārrāvumiem, dažkārt serviss nav pieejams pat vairāk kā dienu un tieši šis apstāklis mudināja izvērtēt citas piedāvātās iespējas, no kurām vissimpātiskākā liekas wordpress.
Paskatīsiemies, kas sanāks.:) Paies laiks, kamēr wordpress iespējas un knifiņus iepazīšu tuvāk…

Arhīvs
http://www.dravnieks.blogs.lv/ joprojām varat lasīt 55 ierakstus un apskatīt pāris simtus fotogrāfijas, laika posmā no pagājušā gada maija līdz šī gada jūlijam. Diemžēl neesmu atradis iespēju, kā šos ierakstus pārcelt uz wordpress, zinu, ka dažām programmām (wordpress.com, blogger.com) tas ir iespējams, bet lai to izkostu, gan laiks, gan manas pieticīgās zināšanas datorpasaulē ir par īsu.

Tātad laipni aicināti „Dravnieka dienasgrāmatas” jaunajā burtnīcā –lasīt rakstus, apskatīt bildes, izteikt viedokļus, visus trīs kopā vai atsevišķi!
gurķumētra

Darbi dravā
Bišu saimēm pašlaik maz darba. Dabā ienesums nav un gandrīz viss, kas masveidā zied jau noziedējis. Sētajās platībās ir citādāk, tur zied gan amoliņi, gan griķi, bet mežos pagaidām ir klusi. Ar klusām cerībām uz viršiem…  

Dravniekam darba gan gana. Vakar rāvos līdz vēlam vakaram lai tiktu pie modīga medus. „Modīga” tāpēc, ka medus no Modēm. Pavasara ienesums tur ļoti labs, jo ir salīdzinoši plaši lauki, kuros nenorit saimnieciskā darbība.
Pat appļauti lielākā daļa lauku netiek un pieneņu paklājs pavasarī ir ļoti biezs. Šogad arī nektāra pārbagāts. Nebiju vairāk par mēnesi novietnē bijis un braucu ar satraukumu, jo no 11 saimēm 10 bija spietošanas noskaņojumā. Radikālie pasākumi -„torņu” celšana bija devuši rezultātus, izspietojušas vien pāris saimes un ienesums pieklājīgs. Medus tumšs, ļoti viskozs, daļa jau šūnās sākusi kristalizēties (sviežot salauza šūnas) ar ļoti bagātīgu, bet ne asu garšu. Tas vispār ir raksturīgs šī gada pavasara ienesumam-tumšs un ātri kristalizējas.
Rekordraža no saimes, kurai izveidoju pagaidu atdaleni. (Daiga un Juri, savu solījumu vairāk uzrakstīt par pagaidu atdaleņiem aizmirsis neesmu, darīšu to, kad būs vairāk laika un mazāk notikumu dravā- visticamāk ziemā. Tā kā spietošanas sezona ir garām, tad aktuāli tas būs tikai no nākamā gada maija).

Ķēpātspējas eksperiments
To, ka medus ir unikāls produkts daudzkārt esmu uzsvēris. Šoreiz gan runa būs nevis par sastāvu, vitamīniem un bioloģisko aktivitāti u.c., bet noķēpāšanos. Medum šķidrā stāvoklī piemīt unikāla ķēpātspēja:)
Par to pārliecinājos vakarnakt, kad ap vieniem pārrados Rīgā un tukšajās ielās, līkumā veicu asāku pagriezienu, nekā pieklājas. Steidzoties medus burciņas biju ielicis somā (bez maisiņa), burciņas aizripoja un kad pēc brīža apstājos, lai novērtētu stāvokli, tumsā ar rokām „iebraucu” iztecējušajā medū.
Tumšs, rokas nav kur noslaucīt, viss līp-vārdusakot, pilnīga idille….  Ar mokām atradu avīzi, vismaz rokas apslaucīt, lai medus nepilētu, bet tik un tā palika pietiekami daudz un pietiekami nehigiēniski, lai visu nolaizītu.:)
Ar pirkstu galiņiem pie stūres un pārslēdzot ātrumu (labi, ka policijas postenis (paskatījās aizdomīgi, bet neapturēja) bija nedaudzas minūtes pirms) apdomīgi aizripoju līdz mājām. Laiciņš pagāja, kamēr dabūju tīru stūri, rokturi un citas daļas, kurām niezdevās nepieskarties pieskarties, nedaudz vairāk laika prasīja iepazīšanās ar somas saturu (izrādās, ka vadāju līdz daudzas nevajadzīgas lietas) un lēmumu pieņemšana, kurus priekšmetus vērts mazgāt.:)
Mācība- pagriezienos braukt ar prātu arī tad, kad ielas tukšas un medu pārvadāt tikai iepakojumā (maisiņā vai kastē). Izmēģinājuma secinājumi – medus šķidrā stāvoklī ir viela ar lielisku ķēpātspēju!

Prognozes
Nedēļu sola lietainu. Interesanti kāds pēc ilgā siltuma perioda (pagājušais rudens, ziema, pavasaris) būs atlikusī vasara un rudens. Svētdien (23.07) dzirdēju vēl dzeguzi! Pēc tautas ticējumiem, ja dzeguze kūko pēc Pēteriem (parasti beidz ap Jāņiem), būs agrs rudens. Ir jau 3 nedēļas pēc Pēteriem:) 

Interesanti kā būs ar viršiem, ne tikai medus dēļ. Augustā dzimst tās bites, kuras dosies ziemošanā un nākamajā pavasarī audzēs jauno maiņu. Virši parasti nodrošina stimulējošo ienesumu, lai māte labi dētu un saimes ziemā dotos spēcīgas ar jaunām bitēm. Šogad augi attīstījās 2-3 nedēļas ātrāk, redzēsim kā tas ietekmēs viršu ziedēšanas sākumu- iespējams vēsais laiks vasaras vidū visu saliks pa plauktiņiem ( arī ar dienas garuma palīdzību).

Kā jau minēju, ienesums dabā pašlaik ir skops. Paveicies ir tiem ziediem, kuri šajā laikā zied. Meitenes stāv uz apputesnēšanu rindā.:)

Gurķumētras ziedi un debesis ir cerību krāsā:)
g_metra

Arī diždadža ziedi par uzmanības trūkumu nevar sūdzēties:)
dadzis_2.jpg

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s